Auto Portal - ALONSU I FERRARIJU POLE POSITION NA STARTU VN SINGAPURA
ALONSU I FERRARIJU POLE POSITION NA STARTU VN SINGAPURA PDF Ispis E-mail
Autor: Davor Kindy
Subota, 25 Rujan 2010

Image

Ovogodišnja sezona Formule 1 nastavlja se 15. utrkom koja se vozi za VN singapura. Kvalifikacijska utrka u subotu nije donijela puno uzbuđenja, ali bila je zanimljiva. Prvu rundu kvalifikacije kao najsporiji nisu prošla po dva bolida HRT F1, Virgina, Lotusa, te kao sedmi je ovaj puta sasvim neočekivano otpao Massa u Ferrariju kojemu se pokvario motor. Druga kvalifikacijska runda prošla je bez velikih iznenađenja i uzbuđenja.

Image

Već na samom početku druge runde kvalifikacija Petrov se u jednom zavoju okrenuo i pri tom oštetio stražnji desni kotač, te je još dobro završio na 13. startnoj poziciji. Nisko na sam rep druge skupine vozača koji otpadaju plasirali su se na 16. startnu poziciju Sutil i 17. Liuzzi, oba u indisponiranom bolidu Force Indije. Povratnik u F1 Heidfeld u bolidu Saubera zauzeo je solidno 15. startno mjesto.

Image

Treća runda kvalifikacija bila je izuzetno zanimljiva i dvoboj, odnosno troboj momčadi za pole position bio je između jako brzog Ferrarija, Red Bulla i McLarena. Ferrarijev bolid na kvalifikacijama odlično je funkcionirao i bio je izuzetno brz. Najbrži u završnim kvalifikacijama bio je Alonso koji je bio izuzetno brz i motiviran te je osvojio 20. Pole position u svojoj karijeri Formula 1 vozača. Iz prvog reda na drugom mjestu startat će Vettel u Red Bullu, a drugi red zauzeli su bolidi McLarena, Hamilton treći i Button četvrti. Trenutačno vodeći vozač u prvenstvu formule 1, Mark Webber startat će kao peti, a u trećem startnom redu društvo će mu raditi vrlo brzi Barrichello u Williamsu.

Image

Ovaj put Kubica nije mogao dogurati svoj Renault dalje od osmog startnog mjesta, a u unutar momčadskom dvoboju Rosberg starta kao sedmi, te je opet bio brži od Schumachera koji starta tek kao deveti. Vozi se gradska utrka i to po noći s odličnim reflektorima koji noć pretvaraju u dan, ali kako se najavljuje velika mogućnost kiše tijekom nedjeljne utrke, očekuje nas izuzetno brza i atraktivna utrka kojoj sigurno neće nedostajati uzbuđenja.

Davor Kindy

STARTNI POREDAK NA VN SINGAPURA
Image
Hulkenberg (Williams) kažnjen je s minus 5 mjesta zbog izmjene mjenjača, pa starta sa 17. pozicije